Knjižnica

"Čovjek koji ne čita dobre knjige nije ni u kakvoj prednosti pred čovjekom koji ne zna čitati."

Mark Twain

Dragi učenici i učitelji,

nakon dugog čekanja - imamo školsku knjižnicu!

Posjetite nas, upoznajte novi prostor, naslove i način rada!

Radno vrijeme knjižnice:

od 8 do 12 sati

Svaki učenik škole ujedno je i član školske knjižnice. Svi učenici mogu posuđivati knjige tijekom cijele nastavne godine. Poželjno je da učenik knjigu vrati u roku od 14 dana od dana kada je istu posudio kako bi knjiga bila dostupna drugim učenicima. Tko u određenom roku ne vrati knjigu, plaća zakasninu od 0,50kn po knjizi i po danu. Članovi su dužni čuvati knjige od svakog oštećenja.

Učenici mogu slobodno prolistati knjigu prije nego li se odluče za posudbu iste ali je u protivnom moraju vratiti na isto mjesto na polici. Ako učenik nije siguran kamo treba vratiti knjigu, treba je donijeti knjižničaru koji će knjigu staviti na njezino mjesto

Osim knjiga, u knjižnici možete pronaći i ove časopise: Modra lasta, Smib, Moj planet, Junior, Radost, Merdijan, Drvo znanja, Unikat...

Dođite u knjižnicu i posudite knjigu, naučite nešto iz enciklopedija, leksikona i atlasa, pronađite nepoznate i strane riječi u rječnicima, pročitajte neki od časopisa, dođite na satove pričanja priča, igranja... Učinite to i postat ćete bogati! Kako bogati? Bogati ZNANJEM!

ZAŠTO ČITATI?

Djeca koja puno čitaju:

• dobivaju poticaje za govorno i pismeno izražavanje
  • izgrađuju sustav vrijednosti za prepoznavanje kvalitetne literature
  • usvajaju etičke vrijednosti
  • stječu nova znanja i proširuju spoznaje
  • razvijaju sposobnost koncentracije, pažnje, pamćenja, mišljenja, logičkog zaključivanja
  • razvijaju kritičko mišljenje
  • razvijaju maštu
  • bogate rječnik, razvijaju senzibilitet za ljepotu jezika, upoznaju forme pismenog izražavanja
  • bogate svoj emocionalni svijet
  • zanimljivo i korisno provode svoje slobodno vrijeme