Školski odbor

Školom upravlja školski odbor.

Školski odbor ima sedam članova od kojih jednog člana bira i razrješava Radničko vijeće, a ako Radničko vijeće nije utemeljeno, imenuju ga i opozivaju radnici neposrednim tajnim glasovanjem, na način propisan Zakonom o radu za izbor radničkog vijeća koje ima samo jednog člana, a ostalih šest članova imenuje i razrješava.

• Učiteljsko vijeće dva člana iz reda učitelja i stručnih suradnika
  • Vijeće roditelja jednog člana iz reda roditelja koji nije radnik Škole
  • Osnivač tri člana samostalno

Članovi Školskog odbora:

Ana Brevulj – predstavnica osnivača

Darko Ćališ – predstavnik osnivača

Slavko Dešić – predstavnik osnivača

Vanesa Pataki – predstavnica roditelja

Spomenka Kristić – predstavnica učitelja i stručnih suradnika

Vladimir Knežević – predstavnik učitelja i stručnih suradnika

Evica Dernej – predstavnica radnika

Predsjednica Školskog odbora -  Spomenka Kristić

Zamjenica predsjednice školskog odbora – Evica Dernej

Javnost rada Školskog odbora

Temeljem čl. 12. Zakona o pravu na pristup informacijama ( NN br. 25/13. i 85/15.) tijela javne  vlasti obvezna su javnost informirati o:

• dnevnom redu zasjedanja ili sjednica službenih tijela i vremenu njihova održavanja, načinu rada i mogućnostima neposrednog uvida u njihov rad
  • broju osoba kojima se može osigurati neposredan uvid u rad tijela javne vlasti pri čemu mora voditi računa o redoslijedu prijavljivanja.

Osnovna škola Drenje, Drenje raspolaže s pet (5) slobodnih mjesta za osobe koje su zainteresirane prisustvovati sjednicama Školskog odbora.

Svoju nazočnost na sjednici zainteresirani mogu prijaviti poštom na adresu: Osnovna škola Drenje , Ljudevita Gaja 28, 31418 Drenje ili na e-mail osdrenje@os-drenje.skole.hr najkasnije jedan dan prije održavanja sjednice.

Predsjednik/ica ŠO obavijestit će prijavljene o mogućnosti prisustvovanja sjednici.

U slučaju da se prijavi više od 5 mogućnost prisustvovanja sjednici odredit će se prema redoslijedu pristiglih prijava.

Tijela javne vlasti nisu dužna osigurati neposredan uvid u svoj rad kada se radi o pitanjima u kojima se po zakonu javnost mora isključiti, odnosno ako se radi informacijama za koje postoje ograničenja prava na pristup prema odredbama Zakona o pravu na pristup informacijama.