Tjedan Mickeya Mousea
Autor: Administrator , 22. 9. 2016.

Na satu informatike učenici su kod učitelja Gorana Podunavca istražili zanimljivosti iz života američkog animatora i producenta Walta Disneya.

Podatke su upotpunili i provjerili iz enciklopedije u školskoj knjižnici.

S učiteljicom hrvatskoga jezika, Evicom Dernej, ponovili su da animirani filmovi stvaraju iluziju kretanja nizanjem sličica, 24 sličice u sekundi.

Kako ovih dana obilježavamo 88. godinu nastanka Mickeya Mousea, učenici 7.a razreda izradili su prezentaciju o tome kako je nastao. Knjižničarka Vlatka Štrk predstavila ju je učenicima od 1. do 4. razreda.

U ugodnoj atmosferi informatičke učionice održan je sat medijske kulture prožet razgovorom o njihovim omiljenim disneyjevskim junacima.

Učenike se posebno dojmio šaljivi Mickey Mouse u Parobrodu Williju, prvom zvučnom animiranom filmu.

Nakon prelistavanja knjige o Mickeyu Mouseu, učenici su razgovorom oživjeli Mickeya te ga veselim bojama oslikali na papiru.

Više fotografija pogledajte ovdje!