Psihološki kutak

Nije sramota imati problem, ne snalaziti se u svom životu, biti zbunjen.

Nije sramota ni ne poduzeti ništa i pomiriti se sa „sudbinom“.

Nije sramota, ali je velika šteta.

Jelena Pantić

Dragi učenici, roditelji i učitelji

u želji za što boljom i lakšom suradnjom niknuo je psihološki kutak. Cilj je približiti rad školskog psihologa svim učenicima, roditeljima i učiteljima.

Kako biti dobar učenik, zašto ruganje nije u modi i kako lakše komunicirati u obitelji, samo su neke od tema koje sam pripremila za vas (vidi u Letci).

Bit će tu i raznih obavijesti, najava radionica i predavanja za roditelje.

Ponekad zbog straha i osuđivanja drugih u našoj okolini potiskujemo svoje probleme, no ponekad je dovoljno problem samo podijeliti s nekim. Ne ustručavajte se doći na razgovor, po savjet ili jednostavno pozdraviti u prolazu. Tu smo jedni za druge da zajedno učimo i rastemo.

Veselim se suradnji!

Vaša psihologinja Marija Jurić

Kako da učenje ne bude mučenje?
Autor: Administrator , 16. 10. 2015.

Ah, to učenje, ne da mi se i muka mi je kada se sjetim što sve trebam… Često od učenika možemo čuti slične izjave. Kako učenje ne bi bilo mučenje, školska psihologinja provodi ciklus radionica za učenike 5. razreda pod nazivom „Kako da učenje ne bude mučenje?“, a s ciljem poučavanja kako razviti vještinu učenja. Naučiti kako učiti je najvažnija životna vještina.

Ovaj ciklus radionica dobar je putokaz i edukacija kako poboljšati radne navike, kako se bolje organizirati da imaš vremena za učenje, kao i za igru, kako se koncentrirati i razumjeti tekst koji čitaš te što činiti da ne zaboravimo naučeno. Nadamo se da ćemo svi imati koristi od navedenih radionica, a našim petašima želimo puno truda, motivacije i uspjeha u  stjecanu novih znanja i vještina.

Marija Novoselić, školska psihologinja