Stajalište pravobraniteljice za djecu o radu psihologa u dječjem vrtiću i školi
Autor: Administrator , 15. 9. 2015.

U praksi dječjih vrtića i škola pojavila se dvojba i pitanje je li potrebno pribaviti suglasnost roditelja za psihološku obradu djeteta i individualni kontakt psihologa s djetetom u dječjem vrtiću ili školi. Zaštita dječjih prava i interesa nedvojbeno je vezana uz stručno praćenje i poticanje razvoja djece, pravobraniteljica za djecu zatražila je ekspertno mišljenje Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu i Hrvatske psihološke komore. Temeljem toga, o svojim i ekspertnim stajalištima izvijestila je strukovne udruge predškolskih i školskih psihologa. Kliknite ovdje kako biste pročitali u cijelosti dokument sa stajalištem Ureda pravobraniteljice za djecu.

Priloženi dokumenti:
DJECJE_PRAVOBRANITELJSTVO.pdf (227.28 KB)