Međunarodni dan nenasilja
Autor: Vlatka Štrk, 2. 10. 2015.

Povodom Međunarodnog dana nenasilja koji se obilježava 2. listopada na dan rođenja Mahatma Gandhija, velikog mirotvorca, školska pedagoginja i psihologinja provodile su radionice s učenicima petih i šestih razreda kao i s onim mlađima, od prvog do četvrtog razreda.

Učenici su u različitim aktivnostima primjećivali što njihovi prijatelji rade dobro te ih pohvalili, što ujedno znači upoznavanje i poštivanje. U aktivnosti dovršavanja stripa pokazali su svoje maštu i kreativnost te su odgovorili kako riješiti sukob, kome se obratiti za pomoć i slično. Kasnije su pisali poruke mira i poruke za nenasilno ponašanje.

Naši najmlađi učenici također su bili kreativni te su u aktivnosti „Različitko“ sami kreirali čovjeka, a poanta je bila kako svatko od nas svijet gleda drugačijim naočalama te da su svi vrijedni poštovanja, bez obzira na (ne)vidljive različitosti.

Budite promjena koju želite vidjeti u svijetu!