Međunarodni dan sreće
Autor: Administrator , 23. 3. 2021.

Učenici razredne nastave obilježili su Međunarodni dan sreće sa školskom knjižničarkom Vlatkom Štrk. Problemska slikovnica „Lisica je naučila da sreća stanuje u srcima“ pokazala je učenicima kako pronaći sreću u malim, svakodnevnim situacijama poput igre, razgovora s roditeljima, provođenja vremena u prirodi, umjesto u materijalnim stvarima kao što su igračke.

Nakon razgovora o pročitanom, učenici su svoju kreativnost pokazali izrađujući svoje kocke pričalice. Prisjetili su se što njih čini sretnima i to oslikali na svojim kockama. Bacanjem kocki dobili su osnovne motive za pisanje priče. Na radionici su nastale zanimljive i maštovite priče i pritom su se dobro zabavili i od srca nasmijali.

Učenici 6.b i 8.b razreda na satu Informatike naveli su primjere aktivnosti koje pridonose njihovom osobnom zadovoljstvu i osjećaju sreće. Istražili su da prilikom izvođenja takvih aktivnosti u mozgu dolazi do biokemijskih reakacija koje su povezane sa stvaranjem i otpuštanjem neuroprijenosnika i hormona, a koji u nama pobuđuju osjećaj sreće.

Nakon razgovora o sreći, obogatili su Wakelet kolekciju „What makes me happy?“ ljudima i stvarima koje njih usrećuju i vidjeli odgovore vršnjaka iz ostalih krajeva Lijepe naše, koji s nama sudjeluju u eTwinning projektu Me, Myself & I.