2021. Godina čitanja i Čitateljskih izazova
Autor: Vlatka Štrk, 12. 2. 2021.

Čitajmo da ne ostanemo bez riječi! Godina koja je pred nama proglašena je Godinom čitanja, stoga je Hrvatsko čitateljsko društvo (HČD) osmislilo program Čitateljski izazovi HČD-a. Svaki mjesec na mrežnoj stranici Društva, kao i na ostalim mrežnim mjestima HČD-a, bit će objavljen po jedan izazov u koji se mogu uključiti svi zainteresirani ljubitelji čitanja.

Budući da je veljača poznata kao mjesec ljubavi, izazov je započet s Listom preporučenih književnih djela . Djela su razvrstana u tri kategorije: „Najmlađi“, „Djeca“ te „Mladi i odrasli“, a odabrale su ih knjižničarke školskih i narodnih knjižnica.

U godini koja slijedi provest će se brojne aktivnosti vezane uz knjigu i čitanje i zato: Čitajte da ne ostanete bez riječi!