Osmaši posjetili Vukovar
Autor: Administrator , 23. 4. 2015.

I naša je škola ove godine uključena u pilot projekt Javne ustanove „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“ pod nazivom „Posjet Vukovaru osmih razreda“

Pilot projekt sastojao se od dvodnevnog posjeta Vukovaru za sve učenike osmih razreda, uz pratnju njihovih razrednica, Ljiljane Bosančić i Kristine Filaković, te učiteljice povijesti - Zlatice Dumančić.

Prvi dan posjeta gradu na Dunavu bio je ispunjen predavanjem na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar, a nakon toga su naši učenici, u pratnji djelatnika JU "MCDR", krenuli u razgledavanje centra grada Vukovara, Gradskog muzeja i Mjesta sjećanja Vukovarska bolnica 1991.

Drugi dan razgledali su Memorijalno groblje Domovinskog rata, hangar na Ovčari i mjesto na kojem se nalazila masovna grobnica ranjenika i medicinskog osoblja. Poslije su se uputili na Trpinjsku cestu, gdje su posjetili Spomen dom hrvatskih branitelja. Nakon edukacije i ručka uslijedilo je završno predavanje pod nazivom Škola mira i Kviz znanja. Ovaj kviz znanja bio je namijenjen učenicima gdje se nastojalo provjeriti što su sve osmaši saznali tijekom dvaju dana posjeta Vukovaru.

Kliknite OVDJE kako biste pogledali više fotografija.