OBOJI SVIJET TOLERANCIJOM
Autor: Administrator , 14. 11. 2014.

Jučer je Svjetski dan ljubaznosti obilježen radionicom pod nazivom „Oboji svijet tolerancijom“ u kojoj su sudjelovali naši osmaši zajedno sa školskom pedagoginjom Anetom Orešković Buljan i školskom psihologinjom Marijom Novoselić. Svjetski dan ljubaznosti obilježava se devetu godinu za redom otkada je donesena posebna deklaracija koja govori o toleranciji i prihvaćanju različitosti. Taj dan poslužio je kao dobar uvod u Međunarodni dan tolerancije koji se obilježava 16. studenog.

Razgovarali smo o našoj jedinstvenosti, prepoznali što sve utječe na naše doživljavanje okoline te pokušali „razbiti“ predrasude. Osmaši su prepoznali da tolerancija nije nešto urođeno te da je ohrabrujuća činjenica ta da se TOLERANCIJA UČI. Samo se znanjem možemo boriti protiv predrasuda, a učenjem o različitom preispitujemo i svoje vrijednosti, stavove i uvjerenja. Budući da je radionica protekla u veselom ozračju, možemo reći da nas ljubaznost ne košta ništa, a pridonosi ugodnoj atmosferi.

Školska psihologinja Marija Novoselić