Novonastale priče kreativnih petaša
Autor: Vlatka Štrk, 4. 3. 2021.

U sklopu projekta Igre čitanja knjižničarka Vlatka Štrk održala je radionice s učenicima petih razreda.

Petaši su, potaknuti serijom dječjih karata, probudili svoju maštu te nam ispričali priču. Tim se načinom, kada se učenici nađu u ulozi pripovjedača, unaprjeđuju njihove pripovjedačke sposobnosti, otklanja se trema, ali na samo površinu izlazi i smisao za fantaziranje.

Kao uvodnu aktivnost koristili smo šifrirano pismo (koristio ga je i Cezar u razmjeni svojih poruka s generalima). Učenici su bili podijeljeni u dvije grupe, a na kraju smo poslušali njihove priče. Prodiskutirali smo i objektivno ocijenili čija je mašta bila plodnija, a priča razrađenija.