Dnevna doza biljaka
Autor: LORENA DERNAJ, 13. 11. 2020.

Grupa Cvjećari aktivna je već petu godinu kao izvannastavna aktivnost u našoj školi. Voditeljica ove aktivnosti je učiteljica Danijela Slišković. Učiteljicu Slišković zatekli smo na hodniku 7. sat kada s cvjećarima zalijeva biljke. U Cvjećarima je dvanaest učenika petih i šestih razreda.

Grupa se brine o biljkama u hodnicima naše škole, kao i u školskom dvorištu.

„Zasadili smo 60 biljaka u lončanice: kaktuse, mirni ljiljan, zeleni ljiljan, zlatni puzavac, aloe, kućnu paprat, kalanhoe… Proučavamo koje biljke su najpogodnije za uzgoj u školi, brinemo se o njihovu zdravlju; razmnožavamo ih i pažljivo brinemo da prostor u kojem borave učenici bude ugodan oku i dobar za naše zdravlje,“ rekla nam je učiteljica Slišković.

Jesen je i vrijeme je za sadnju u školskom vrtu.

Ondje su cvjećari već zasadili hrast, bagrem, kesten, javor, vrbu, platanu, pampas, lavandu, ružmarin, ruže…

Ovih su dana imali pune ruke posla. Zadnje su lijepe dane iskoristili za sadnju hibiskusa, rudbekije i bijelog jorgovana.

„U školi je osnovana i Učenička zadruga Drenak. Zadruga će početi sa svojim aktivnostima čim epidemiološka situacija bude bolja, a nadamo se već u proljeće. Veselim se početku rada Zadruge jer ćemo na taj način razvijati svijest o čuvanju okoliša; o zaštiti ugroženih biljnih vrsta, a posebno radne navike i odgovornost kod učenika,“ zaključuje naša sugovornica.

I mi smo se preobuli i krenuli u fotkanje naših cvjećara! Jesenski nas je zrak osvježio. Biljke će nam uzvratiti proljetnom ljepotom.

Više fotografija pogledajte OVDJE.

Lorena Dernaj, 7.b