Tjedan svjesnosti o važnosti mentalnog zdravlja
Autor: Administrator , 20. 5. 2020.

U razdoblju od 18. do 24. svibnja ove godine obilježava se Tjedan svjesnosti o važnosti mentalnog zdravlja kako bi se diljem svijeta skrenula pažnja na važnost i očuvanje istoga. Ove godine izabrana tema je dobrota. Zašto dobrota? Ona pozitivno utječe na naše mentalno zdravlje. Dobrota je aktivnost da nešto učinimo i promijenimo kako bi se druga osoba bolje osjećala, baš kao i mi sami.  Tijekom obrazovanja važno je promicati dobrotu i ljubaznost u životima učenika. A strategija koju učitelji koriste primjena je i poticanje dobrote, empatije i ljubaznosti u razredu, načina na koji se govori i stvara prilika za učenike kako bi učenici činili isto. Iako nam trenutno situacija onemogućuje druženje i učenje u razredu, ovu temu približili smo učenicima 5. b razreda te smo na satu razrednika u sklopu emocionalnog opismenjavanja porazgovarali o mentalnom zdravlju. Učenici su zapisali svoja razmišlja o dobroti, tko im pomaže, kome pomažu te kako se osjećaju pomažući drugima. Pod opširnije pročitajte njihove ideje i primijenite ih na članove obitelji te bližnje.

Na kraju, ne zaboravite biti nježni i dobri prema sebi.

Marija Jurić, školska psihologinja