Svjetski tjedan svemira u Slatiniku Drenjskom
Autor: Željka Rossi, 16. 10. 2019.

Povodom Svjetskog tjedna svemira od 4. do 10. listopada 2019. u područnom odjelu Slatinik Drenjski u prvom i četvrtom razredu održano je nekoliko aktivnosti. Učenici su imali grafomotoričke vježbe na temu Svemir, rješavali su labirinte, nastavljali nizove. Iz matematike su obojali rakete i pomoću njih i brojem prozora na raketi ponovili brojeve do 5 te brojanje unaprijed i unazad do 5, uspređivali brojeve manji, veći, jednako. Mjerili su duljinu puta od astronauta do rakete, rakete do planete, uspoređivali dulji i kraći put. Davali su pretpostavke duljine pa potom uspoređivali izmjereno s pretpostavkom te izračunali razliku istih. Računali su promjer i polumjer. Od kockica su izrađivali modele robota i svemirskih letilica. Izradili su plakat i maketu Mjesečevih mijena. Učili su o Sunčevu sustavu i kretanju Zemlje i Mjeseca na programu Solar walk. Izrađivali su rakete od otpadnih materijala. Mjerili su visinu koristeći se raketom kao pokazivačem visine. Izradili su prikaz izmjene dana i noći. Slušali su skladbu Mjesečeva sonata L.V.Beethoven te plesali na pjesmu Michaela Jacksona - MoonWalk. Više fotografija pogledajte ovdje.

Tekst/foto: učiteljica Željka Rossi