Nastup na 17. Međunarodnom kazališnom festivalu na njemačkom jeziku
Autor: Sara Mijatović, 22. 6. 2017.

U prostorima Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku i ove godine održan je tradicionalni Međunarodni kazališni festival na njemačkom jeziku.

Nastupilo je 300 mladih glumaca u 26 kazališnih skupina, a Osnovnu školu Drenje predstavljali su Dora Pataki, Dora Živković, Ena Djak-Skeledžija, Lana Matković, Marina Petanjak, Marta Mesaroš, Martina Pataki, Petra Grgović i Sven Mijatović.

Pod vodstvom učiteljice njemačkog jezika Tanje Schleis marljivo su vježbali tijekom nastavne godine kako bi uspješno poveli gledatelje na putovanje kroz šumu, u kojoj su bojeći se mraka, susretali mnoge životinje.

Osim što su stekli nova prijateljstva, pokazali svoje glumačke sposobnosti i znanje njemačkog jezika, naših devetero učenika je uživalo u ostalim predstavama mladih kazališnih skupina iz Mađarske, Rumunjske, Srbije i Hrvatske.

Izvor: http://deutsche-gemeinschaft.eu/djelatnost/programska/17-medunarodni-kazalisni-festival-na-njemackom-jeziku-osijek-16-19-lipnja-2017/