Svjetski dan čitanja naglas
Autor: Vlatka Štrk, 18. 2. 2017.

U četvrtak smo u našoj školi obilježili Svjetski dan čitanja naglas (16.2.). Naime, čitanje naglas, osim što razvija vještinu slušanja, obogaćuje rječnik te ujedno potiče i razvoj dječje mašte. Čitajući djeci naglas podržavamo i nacionalnu kampanju „Čitaj mi“ koja ukazuje na tu važnu činjenicu.

Školska je knjižničarka zajedno s učenicima sedmih, ali i s učenicima četvrtog razreda obilježila dan prikladnim štivom.

Nakon pročitane knjige Fantastične leteće knjige g. Morrisa Lessmorea, pogledan je Oskarom nagrađen  15-minutni film, a za sami kraj zabavili smo se duhovitim i zabavnim knjigama Zvonimira Baloga Bonton 1 i Bonton 2: kako da ne postanem klipan–ica u 100 lekcija.