Međunarodni dan tolerancije
Autor: Administrator , 19. 11. 2016.

Dana 16.11. obilježavamo Međunarodni dan tolerancije, a koji je brojnim aktivnostima obilježen i u našoj školi.

Školska psihologinja i knjižničarka su s učenicima 1. i 2. razreda održale radionicu u kojoj su djeci slikovnicom Petra i novi prijatelj stavili naglasak na različite nedostatke po kojima se također razlikujemo jedni od drugih.

Učenici su zatim ispisivali svoje interese kao i omiljene aktivnosti, ali su i crtali obrise dlanova te su zaključili kako smo, iako nas vežu brojne dodirne točke, ipak posebni.

S učenicima 3. i 4. razreda istu su temu obradili pomoću slikovnice Elmer. Istaknuta je sveprisutnu različitost i naglasak je stavljen upravo na tome. Učenici su potom izrađivali zajedničkog slona Elmera, ali su i obojili vlastitoga.

Ovim radionicama nastavljen je ciklus zajedničkog projekta Moć slikovnica u emocionalnom opismenjavanju.

Školska je pedagoginja s učenicima 5. razreda također održala radionicu o toleranciji i različitostima. Učenici su izrađivali osobne naočale te su unutar leća upisivali sve segmente koji utječu na njihovo viđenje stvari i ljudi koji ih okružuju. Također su proveli i aktivnost „Vidimo li isto“, a s ciljem apostrofiranja činjenice o različitom viđenju istih stvari.

Više fotografija možete pogledati OVDJE.