Svjetski dan kravate - 18.10.
Autor: Evica Dernej, 20. 10. 2016.

I ove smo godine obilježili Dan podgutnjaka ili podgutnice.

Rijetkima poznato značenje ove hrvatske riječi, ali danas je prihvaćeno u svih tinejdžera naše škole.

Za to je zaslužna učiteljica povijesti Matea Brkić, koja je za ovaj dan pripremila prezentaciju o hrvatskoj kravati. Pogledajte ju OVDJE!

Dan je bio drugačiji od drugih!

Učenice i učenici dobili su novi izgled!

Kako su se neki i više potrudili, a to je tako i u nastavi, izabrali smo Mistera i Miss kravate.

Učenica 5. razreda Lana Matković rekla je da joj Sara Dešić izgleda tako dobro, kao da radi u banci!

U svekolikoj konkurenciji pobijedila je Sara Dešić, koliko svojom modnom kreacijom toliko i svojim umijećem – naučila je vezati kravatu! Čestitamo, Saro!

Dečki su bili, kako kaže Andrijan Barušić, učenik 5. razreda, „obučeni ljepše nego u svatovima“!

Titulu mistera ponio je Nikola Agatić. Čestitamo, Nikola!

Nagrađeni su – kravatama!

Nosite ju i mijenjajte svoj izgled i sebe!

Sve fotografije pogledajte u fotoalbumu na školskom Facebooku!