Posjet dječjem kazalištu i vodenici u Osijeku
Autor: Lucija Tomić, 20. 10. 2016.

Učenici razredne nastave, 11. listopada 2016. godine, posjetili su Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku i uživali u mjuziklu Čarobni kolač.

Kroz ovu predstavu učenici su upoznali slastičarku Pralinu i njezine raspjevane pomoćnice Jagodu i Višnju kako pripremaju kolače za proslavu Dana smijeha. Pripreme za proslavu poremetit će čarobnjak Lavinije koji namjerava Dan smijeha pretvoriti u Dan svađanja.

Nakon predstave posjetili su osječku vodenicu, odnosno mlin-brod na rijeci Dravi. Upoznali  su izgled i namjenu vodenice, postupak proizvodnje brašna te kušali ukusan kruh domaćina. Više fotografija pogledajte u rubrici fotogalerija.