Dan planeta Zemlje obilježavamo 22. travnja. Obilježavanjem ovog Dana skreće se pažnja na opasnost koja prijeti životu na Zemlji. Naglim razvojem industrije i porastom potrebe za energijom dolazi do otpuštanja velikih količina otrovnih tvari u atmosferu i povećanog iskorištavanja fosilnih goriva. Također, želi se potaknuti ljude da ponovno uspostave kontakt s prirodom.

Mali su se geografi tijekom mjeseca travnja bavili istraživačkim radom. Saznali su koje su države svijeta danas najveći zagađivači našeg planeta, a otkrili su i što je te kako je nastala tzv. velika pacifička nakupina smeća. Raspravljali su o važnosti nedavno postignutog Pariškog sporazuma o klimi za opstanak planeta kakvog znamo te istražili kako kisele kiše utječu na okoliš. O svemu tome izradili su edukativne plakate i prezentaciju, a kako to sve izgleda možete pogledati ovdje.

Deset zapovijedi prijatelja prirode:

1. Najprije očistimo pred svojim pragom

2. Ono što očistimo danas, čuvajmo sutra